SPRING – wiosenny scenariusz lekcji!

Nadchodzi wiosna!

Moi drodzy! Wielkimi krokami zbliża się ta wspaniała pora roku,  zwierzęta budzą się do życia, z ziemi wyglądają pierwsze zielone paczki traw i kwiatów, a zza chmur coraz chętniej przebijają sie promienie słońca. Z tej okazji przedstawiam Wam moje  pomysły na radosną, wiosenną lekcję angielskiego!

Wprowadź uczniów we wspaniały nastrój, włączając wesołą piosenkę, która zachęci do rozmów na temat zbliżającej się pory roku.

Po obejrzeniu video zapytaj uczniów, z czym kojarzy im się wiosna. W tym momencie możemy rozpocząć zabawy z flashcards. W pierwszym etapie przypnijmy na tablicy wszystkie obrazki, o których wspomniały dzieci, a następnie nasze propozycje. Zapoznajemy dzieci z angielskimi słówkami i zaczynamy zabawy !

Zachęcam Was do zapoznania się z propozycjami umieszczonymi na blogu head full of ideas – tutaj znajdziecie wpis! Pani Karolina na swoim blogu również umieściła wpis z zestawem świetnych zabaw – zajrzyj tu. Zapraszam Cię również do zapoznania się z moimi propozycjami — kliknij tutaj.

Przygotowałam dla Was zestaw kolorowych flashcards – tutaj możesz je dostać!

wiosenny scenariusz lekcji flashcards

Najmłodszym polecam włączyć prostą, rytmiczną piosenkę. Będzie doskonała do nauki słówek,a jednocześnie do naśladowania kroków tanecznych. Taka zabawa ruchowa połączona z przyswajaniem wiedzy to wspaniałe rozwiązanie dydaktyczne dla przedszkolaków.

Karty pracy do nauki języka angielskiego

Po wspólnym śpiewaniu wykorzystajcie Interactive Book oraz Workbook i przejdźcie do rozwiązywania zadań. Uczniowie będą musieli połączyć obrazki z odpowiednim słowem, wpisać brakujące literki czy ułożyć kolorowe, wiosenne puzzle, a na końcu czekać będzie sympatyczna kolorowanka 🙂 Interaktywne książeczki dla dzieci oraz ciekawe karty pracy zapoznają klasę z takimi słowami jak: motyl, latawiec, tęcza, pszczoła, biedronka, żaba oraz wieloma innymi.

Spring –  Matching Cards 

Kolejną świetną zabawą może być wykorzystanie na zajęciach matching crads. Chciałabym Wam przedstawić kilka możliwości.

  • wrzucamy karty do woreczka, siadamy z uczniami w kółku. Woreczek krąży zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Każdy uczeń losuje kartę. Jeśli wylosuje obrazek, to mówi słówko po angielsku, jeśli wylosuje słówko po angielsku, mówi jego polski odpowiednik, a następnie odkłada kartę na środek, jeśli poprawnie odpowie. Woreczek krąży do wyczerpania kart, zwycięża osoba, która nie ma żadnej karty.
  • łączymy stoliki, rozrzucamy karty motylkami do góry, a następnie uczniowie po kolei losują karty, tworząc pary. W sytuacji nagromadzenia kart u jednej osoby uczniowie losują karty od siebie do momentu stworzenia wszystkich par.
  • karty mogą być również wykorzystane do gry w kalambury — dzielimy klasę na grupy, każda grupa otrzymuje zestaw słówek i obrazków. Zadaniem przedstawicieli grup jest pokazanie słówka, które otrzyma, lub opisanie go w języku angielskim.

wiosenny scenariusz lekcji maching cards

Tutaj możesz pobrać Spring — Matching Cards

Wiosenne prace plastyczne

Po rozwiązaniu zadań włącz najmłodszym uczniom piosenkę. Będzie wprowadzeniem do prac plastycznych, które wspólnie wykonacie, a także świetną powtórką z liczb czy słówek.

Połączcie stoliki, rozłóżcie na nich materiały plastyczne i stwórzcie razem zabawne, zielone żabki. Dzieci mogą odrysować swoje dłonie na kartce, wykorzystać jednorazowe talerzyki, a nawet rolkę po papierze toaletowym – możliwości jest naprawdę wiele!

frog crafts

Mam nadzieję, że moje pomysły na kreatywną lekcję angielskiego spodobają się zarówno najmłodszym, jak i starszym, którzy poprzez beztroską zabawę, będą poznawać język angielski.

Darmowy zestaw - Clothes
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Pobierając ten zestaw, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach myclassroom.pl. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.
We hate spam. Your email address will not be sold or shared with anyone else.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *