fbpx

Easter – wielkanocne inspiracje

utworzone przez | Mar 28, 2021 | 0 komentarzy

Moi kochani!

Pierwszy, ciepły i słoneczny dzień wiosny już za nami –przed nami wspaniały, świąteczny czas Wielkiejnocy.

Z tej okazji przygotowałam dla Was kolejny scenariusz lekcji angielskiego, wykorzystujący ciekawe materiały takie jak: matching cards, flashcards, karty pracy oraz piosenki dla dzieci po angielsku. Przekonajcie uczniów, że nauka nie musi być nudna!

Wielkanocną lekcję rozpocznijmy wesołym akcentem. Puśćmy dzieciom piosenkę będącą wprowadzeniem do tematu.

 

Po odsłuchaniu zapytajmy dzieci, o czym jest piosenka. Dzieci z całą pewnością skojarzą kolorowe jajeczka ze zbliżającą się Wielkanocą.

Zapytajmy naszych uczniów co jeszcze, oprócz pisanek kojarzy im się z tym świętem. Zapewne usłyszycie takie słówka jak zając, baranek czy koszyczek – świetnie!

Pora, aby uczniowie nauczyli się tych słówek po angielsku. Tutaj z pomocą oczywiście przyjdą nam flashcards, które możemy wykorzystać w wielu grach i zabawach językowych.

Tutaj możesz kupić Easter — Flashcards.

Easter - wielkanocne inspiracje flashcards

Jak już pewnie zauważyliście, jestem zwolenniczką wesołych lekcji angielskiego oraz stosowania nowoczesnych materiałów do nauki. Dlatego kolejnym elementem mojego scenariusza jest gra w taneczne krzesła.

Odsuńcie stoliki, niech każdy uczeń zabierze swoje krzesło i ustawi je na środku klasy tak, aby stworzyły koło. Porozkładaj na siedzeniach kolorowe flashcard, włącz muzykę. Dzieci będą musiały tańczyć dookoła krzeseł, a gdy wyłączysz muzykę – szybko usiąść na jednym z nich. Następnie uczniowie muszą wziąć do rąk karty oraz po kolei nazwać po angielsku to, co na nich zobaczyli – będą to wielkanocne symbole. Odpada ten, kto nie wypowie słówka.

Poustawiajcie stoliki i krzesła – pora wypełnić ciekawe zadania oraz utrwalić pisownię poznanych już słówek.

Przydadzą się Wam do tego karty pracy oraz  barwna książeczka interaktywna – przygotowałam zestawy dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i dla tych nieco starszych. Zerknijcie na nie – znajdują się w nich wykreślanki, kolorowanki czy puste pola, które uczniowie muszą uzupełnić odpowiednimi wyrazami.

 

Zakończeniem lekcji mogą być kolejne gry i zabawy. Tutaj możecie wykorzystać  Easter — Bingo.

 

Mam nadzieję, że Wasi uczniowie będą mieli świetną zabawę w tym dniu ! 😉

Kurs tworzenia pomocy na lekcje języka angielskiego

Kurs tworzenia pomocy na lekcje języka angielskiego

Kochani stworzyłam dla Was cykl filmików, w którym będę Wam chciała pokazać jak w prosty sposób stworzyć swoje karty pracy, flashcards, gry itp. pliki. Celem tego kursu jest podzielenie się wiedzą i pomoc osobom, które również chciałyby tworzyć swoje materiały, a nie...

Pomysły na wiosenne lekcje

Pomysły na wiosenne lekcje

Początek kalendarzowej wiosny za kilka dni. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić na nasze lekcje trochę wiosennych klimatów już teraz. Jeśli potrzebne Ci są pomysły na lekcje angielskiego dla dzieci właśnie w tej tematyce, to czytaj dalej. Mam ich dla Ciebie...

Dzień babci i dziadka – scenariusz lekcji

Dzień babci i dziadka – scenariusz lekcji

Wielkimi krokami zbliża się dzień babci i dziadka ! Mam dla Was scenariusz lekcji, który zachęci Waszych uczniów do wspólnej nauki i zabawy. Zaczynamy od krótkiej pogadanki. Jeśli przeprowadzasz tą lekcję przed 21-22 stycznia to zapytaj swoich uczniów czy wiedzą jakie...

Zima – gry, zabawy, materiały do druku.

Zima – gry, zabawy, materiały do druku.

Kalendarzowa zima trwa, jednak pogoda za oknem jest raczej cały czas bardziej jesienna i oznak zbliżającej się zimy jeszcze nie widać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić na nasze lekcje trochę zimowych klimatów. Przed zbliżającymi się lub w niektórych...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *