Dzień Świętego Patryka – część druga

Ostatni wpis z pomysłami na kreatywną lekcję angielskiego spodobał Wam się tak bardzo, że przygotowałam kolejny ciekawy scenariusz, wykorzystujący interaktywne materiały do nauki języka. Sami zobaczcie, jak dzieci poprzez wspaniałą zabawę mogą przyswoić nowe słówka oraz poznać kulturę Irlandii!

Obrazkowe bingo dla dzieci

Na poprzedniej lekcji uczniowie poprzez z zabawy Flashcards oraz Matching Cards poznali najważniejsze słówka po angielsku związane z Dniem św. Patryka. Aby je utrwalić, przygotowałam dla Waszych uczniów obrazkowe bingo.

Jakie są zasady gry?

Każdy uczeń otrzymuje planszę z kolorowymi symbolami Irlandii. Następnie nauczyciel wypowiada wybrane słowo, a dzieci przykrywają odpowiedni obrazek na swojej planszy koniczynką. Celem jest przykrycie pięciu słówek w poziomie lub w pionie. Osoba, która jako pierwsza przykryje pięć haseł, krzyczy bingo !

Za pomocą takich gier jak bingo, nauka angielskiego zamienia się w fantastyczną zabawę!

Dzień Świętego Patryka po angielsku bingo

Tutaj możesz pobrać gotowe plansze BINGO, a także koniczynki.

Interaktywne książeczki do angielskiego

Na te ciekawe materiały do nauki słówek składa się wiele angażujących zadań. Uczniowie w interaktywnych książeczkach odnajdą między innymi barwne puzzle, które będą musieli dopasować — obrazki do odpowiednich słów związanych z obchodami Dnia św. Patryka. Rozsypanki literowe, które pomogą dzieciom w opanowaniu pisowni trudniejszych słówek.

Ćwiczenia są różnorodne, odpowiednie dla dzieci w wiek wczesnoszkolnym. Mogą być wykorzystane zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej.

Podziel klasę na grupy 2-3 osobowe — każdej grupie rozdaj jedno ćwiczenie do wykonania. Dla starszych i bardziej zaawansowanych grup utrudnieniem może być ułożenie kilku zdań z poznanymi słówkami. Wiemy, że dzieci w tym wieku lubią element rywalizacji. Określ limit czasowy na wykonanie zadania, wygrywa grupa z poprawnie wykonanym zadaniem interaktywnym i największą ilością ułożonych zdań.

Każde z ćwiczeń ma za zadanie rozwijać dziecięcą wyobraźnię, poszerzać wiedzę o świecie, a przede wszystkim – utrwalić słówka w języku angielskim.

Tutaj znajdziesz całą interaktywną książeczkę do tematu St. Patrick’s Day, a także krótki filmik przedstawiający wszystkie ćwiczenia zamieszczone w książeczce. Pamiętaj, że mogą one Ci posłużyć jako osobne niezależne ćwiczenia, wykorzystane na kilku lekcjach lub połączone ze sobą tworząc interaktywną książeczkę.

Piosenki dla dzieci po angielsku

Nie zapomniałam także o najmniejszych uczniach, którzy uwielbiają śpiewać oraz tańczyć w rytm wesołych piosenek po angielsku. Moją propozycją jest melodia od BabyBus, w której trakcie maluchy usłyszą takie słówka, jak: leprechaun, coin czy rainbow oraz utrwalą proste zwroty, oraz czasowniki. Viedo zaczyna się od krótkiego wprowadzenia, następnie przechodzimy do wesołej piosenki, którą możemy nauczyć naszych najmłodszych podopiecznych.

Podczas lekcji najmłodsi uczniowie mogą także z materiałów plastycznych stworzyć tęczę czy podobiznę patrona zielonej wyspy. Gwarantuję Wam świetną zabawę 🙂

Kliknij zdjęcia, a przeniesiesz się na Pinterest.

Dzień Świętego Patryka rainbow

Dzień Świętego Patryka leprechaun

Darmowy zestaw - Clothes
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Pobierając ten zestaw, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach myclassroom.pl. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.
We hate spam. Your email address will not be sold or shared with anyone else.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *