5 zabaw na lekcji angielskiego dla najmłodszych

gry i zabawy dla dzieci na lekcji angielskiego

Jeśli chodzi o nauczanie języka angielskiego jako drugiego języka, my, nauczyciele, mamy przed sobą trudne zadanie. Chcemy nie tylko być pewni, że nasi uczniowie uczą się tego języka, ale także, że dobrze się bawią podczas zajęć.

Przygotowanie zestawu angielskich gier dla dzieci do każdej lekcji jest ważne, gdyż nasi uczniowie opuszczają klasę z nową wiedzą, ale także mogą wrócić do domu i powiedzieć rodzicom, jak fajna była lekcja angielskiego.

Korzystanie z gier do nauki języka to świetny sposób na zachęcenie uczniów do pozytywnej interakcji, a także na poprawę pamięci, słownictwa i wymowy.

Stworzyłam listę 5 gier klasowych , które wykorzystałam na swoich zajęciach dla początkujących grup. Moi uczniowie pokochali te gry, może Twoim również przypadną do gustu.

1.  Gry na rozgrzewkę 

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie lekcji jest rozgrzewka. Gry na rozgrzewkę mogą mieć różne formy. Wiele z tych gier powinno obejmować reakcję fizyczną – dzieci wchodzą w interakcje używając języka podczas ruchów fizycznych. Jest to świetny sposób na zaangażowanie wszystkich dzieci w naukę podczas rozgrzewania mózgu na nadchodzącą lekcję.

Gry na rozgrzewkę można dopasować do każdego tematu lekcji i mogą się rozwijać w zależności od poziomu nauki.

Jak grać ?

Wszyscy uczniowie wstają lub tworzą koło. Nauczyciel wypowiada słowo z poprzedniej lekcji, a uczniowie muszą odpowiednio zareagować.

Jak ?

Nauczyciel woła takie słowa, jak:

Sit down

Stand up

Open your book

Close your book

Pencil

Crayon

Rubber

Uczniowie wykonują komendy wypowiedziane przez nauczyciela lub podnoszą wywołane przedmioty.

Rozgrzewką może stać się również zabawa z Flashcards.

Uczniowie tworzą kółko, nauczyciel rozrzuca flashcards w środku, a następnie wymawia słowa. Uczniowie po kolei podnoszą kartę, która odnosi się do wypowiedzianego słowa.

2. Muzyczne krzesła

Muzyczne krzesła to jedna z moich ulubionych gier , którą można dostosować do dowolnego tematu lub lekcji.

Jak grać?

Nauczyciel robi krąg z krzeseł na środku klasy ( około 6-8 krzeseł na raz),przykleja flashcards z tyłu każdego krzesła. Następnie puszczamy muzykę, gdy muzyka przestaje grać, wszystkie dzieci muszą znaleźć krzesło, ostatni uczeń, który usiądzie, mówi, co znajduje się na jego krześle.

Wybierz piosenkę, którą ćwiczy Twoja klasa i użyj jej do zatrzymywania i odtwarzania muzyki, jest to wzmocnienie tego, czego dzieci już się nauczyły.

Inne warianty:

  •  Użyj alfabetu lub cyfr, poproś uczniów, aby powiedzieli, co znajduje się na oparciu ich krzesła. Jeśli chcesz, aby gra była trudniejsza, możesz poprosić uczniów, aby powiedzieli, jaka litera lub liczba pojawia się przed i po.
  • Użyj zwierząt lub kolorów – ( w tej wersji przyczepiamy do krzeseł słówka – możesz tutaj wykorzystać flashcards dostępne na myclassroom.pl- sładająsię one z dwóch części: słówko + obrazek ). Uczniowie mogą wydawać odgłosy zwierząt lub pokazywać jakie zwierze znajduje się na ich krześle. Kolor znajdujący się na oparciu krzesła – uczeń wskazuję przedmioty w klasie w tym kolorze.

3.   Podawanie piłki

Jak grać ?

Uczniowie stają obok siebie, w kółku. Nauczyciel rzuca piłkę do ucznia, osoba, która łapie piłkę musi odpowiedzieć na pytanie nauczciela

Przykładowe pytania:

How old are you?

How are you?

What is your name?

What day is it today?

What’s the wetaher like today?

Następnie uczniowie muszą rzucać piłkę do siebie, zadawać i odpowiadać na pytania.

Inna możliwość:

Przypominając słownictwo np. ubrania . Uczniowie rzucają piłkę i mówią element ubioru. Uczeń, który złapał piłkę, musi znaleźć, wskazać i powiedzieć element ubioru, który wypowiedział poprzedni uczeń.

4. Bingo

Bingo można dostosować do dowolnego tematu lub lekcji.

Jak grać ?

Aby zagrać w bingo, potrzebujesz planszy do bingo z co najmniej 16 kwadratami.

Nauczyciel wypowiada słówka, których uczeń szuka na swojej planszy, a następnie przykrywa np. kartonikiem

( plansze do bingo możesz nabyć w sklepie myclassroom.pl)

kolorowe plansze do gry BINGO języka angielski

Celem gry jest wykrzyknięcie przez ucznia bingo, gdy tylko przykryje prawidłową liczbę kwadratów z rzędu.

Pierwszy uczeń, który przykryje odpowiednią ilość słówek z rzędu, wygrywa. W trudniejszej wersji uczeń musi powtórzyć wszystkie słowa w przykrytym rzędzie, aby otrzymać nagrodę.

5. Śpioch – zabawa z Flashcards

Jak grać?

Nauczyciel umieszcza na tablicy zestaw flashcards do tematu lekcji. Uczniowie powtarzają słówka przez kilka minut. Następnie, na komendę nauczyciela “go to sleep” uczniowie udają że zasypiają i odwracają się od tablicy. Nauczyciel zabiera kartę i krzyczy „wake up”! Uczniowie muszą odgadnąć, której karty brakuje.

Tej zabawy możesz używać do tematu zwierząt, odzieży, kolorów, liter, cyfr i wielu innych.

Aby gra była przyjemniejsza, możesz sprawić, aby jeden z uczniów grał rolę nauczyciela. To oni mówią: „go to sleep” i wyciąga kartę, a następnie mówi „wake up”.

kolorowe zestawy flashcards - język angielski dla dzieci

Życzę miłej i owocnej zabawy ! 🙂

Darmowy zestaw - Clothes
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Pobierając ten zestaw, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach myclassroom.pl. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.
We hate spam. Your email address will not be sold or shared with anyone else.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *